PORADNIK

Dodatkowe informacje, które dołączą Państwo do zamówienia, będą szczególnie ważnym elementem w procesie jego realizacji. Dzięki dodatkowym uwagom i sugestiom możemy jeszcze sprawniej przygotować dla Państwa zdjęcia. W tym krótkim wpisie załączamy kilka przydatnych wskazówek, o których warto pamiętać przy składaniu zamówienia.

  • ZDJĘCIE BEZ OBRÓBKI

Prosimy o unikanie własnoręcznej obróbki zdjęć dodawanych do zamówienia, a w szczególności samodzielnego wycinania postaci i innych elementów pojawiających się na zdjęciu. Sugerujemy przesłanie oryginalnego zdjęcia w całości. Dzięki naszemu doświadczeniu oraz odpowiedniej obróbce w zaawansowanych programach graficznych wycinane postaci będą wyglądać znacznie bardziej naturalnie. Oczywiście będziemy się kierować Państwa sugestiami dotyczącymi wycięcia zdjęcia. 

ZDJĘCIE BEZ OBRÓBKI

  • KOLOROWANIE ZDJĘCIA

Po wybraniu zdjęcia kolorowanego (np. dodanie koloru do zdjęć czarno-białych) zachęcamy by napisać do nas notkę dotyczącą np. koloru oczu, włosów itp. Jeśli takie informacje nie zostaną zawarte w zamówieniu zdjęcie zostanie pokolorowane automatycznie i kolory mogą się nie zgadzać z tym, jak osoba na zdjęciu wyglądała w rzeczywistości. Poniżej przedstawiamy przykłady pokolorowania fotografii na różne sposoby.

KOLOROWANIE

  • ZMIANY KOSMETYCZNE

W zmiany na twarzy osoby ze zdjęcia nigdy nie ingerujemy sami, dopóki nie są to zmiany związane ze zniszczeniem zdjęcia. Dlatego ważna jest Państwa podpowiedź czy np. usunąć brodawkę, wąs z twarzy i inne szczegóły. Na obrazkach poniżej przedstawiony jest proces wykonania obróbki zdjęcia.

ZMIANY KOSMETYCZNE

  • PORCELANA 3D

Porcelana 3D to szczególna technika przygotowywania porcelany, która pozwala na nadanie postaciom na zdjęciach dodatkowego efektu trójwymiarowości (poprzez uwypuklenie ich głowy oraz ramion wynikającego ze kształtu porcelany). Do przygotowania wydruku na porcelanie 3D wymagane jest jednak odpowiednie zdjęcie. Na poniższym obrazku przedstawiamy Państwu przykład zdjęcia z wyróżnieniem ramion (obrazek po lewej). Taka fotografia jest odpowiednia do wykonania na porcelanie 3D. Jeśli jednak zdecydują się Państwo na porcelanę 3D posiadając jedynie zdjęcie jak na obrazku po prawej, proponujemy dobranie ubrania z naszego katalogu, aby dodać ramiona osobie ze zdjęcia.

3D

  • WYBRANIE UBRANIA

W katalogu ubrań do wyboru dostępne są zestawienia do zdjęć z twarzą w pozycji frontalnej oraz z twarzą w lekkim profilu. Jeśli osoba na zdjęciu jest skierowana prosto w stronę obiektywu proszę zwrócić uwagę na takie ubrania jak na obrazku po prawej. Jeśli natomiast postać ma nadany lekki profil to proszę przyjrzeć się ubraniom profilowanym jak na obrazku po lewej. Wbrew pozorom element ten ma bardzo ważny wpływ na końcowy efekt obróbki cyfrowej, dlatego prosimy o zwrócenie na to szczególnej uwagi podczas składania zamówienia.

WYBRANIE UBRANIA

Mamy nadzieję, że ten krótki poradnik pozwoli Państwu na przyswojenie odpowiednich pojęć by ułatwić proces składania zamówień i dobierania sobie pożądanych efektów.

W razie dodatkowych pytań zapraszamy do kontaktu z naszym działem graficznym:

660-410-201

Zespół Fotoporcelana.net

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.