Pielęgnacja nagrobków

Pielęgnacja nagrobków

W naszej ofercie oprócz zdjęć nagrobkowych na ceramice i szkle znajdą Państwo również wiele profesjonalnych preparatów do pielęgnacji nagrobków, ale również blatów kuchennych oraz łazienkowych, parapetów i innych powierzchni wykonanych z kamienia naturalnego i sztucznego.

Produkty do pielęgnacji nagrobków

Regularna pielęgnacja nagrobków sprawi, że będą wyglądały schludnie i czysto. Odpowiednio dobrane środki ułatwią pracę i pozostawią nagrobki naszych bliskich w idealnym stanie.

Szczególnie polecanym przez nas produktem w tej kategorii jest pasta HMK R52 do usuwania olejów i wosków z nagrobków i blatów kuchennych. Jest to profesjonalny środek rozpuszczający stare i świeże zabrudzenia olejowe oraz woskowe. Mydło HMK P24 to łagodny preparat do mycia nagrobków, który rozpuszcza brud. Systematyczne stosowanie HMK P24 pielęgnuje powierzchnię i nadaje jej piękny kolor. Jednocześnie sprawia, że staje się odporniejsza na plamy. Na mocniejsze zabrudzenie rekomendujemy HMK R55, który rozpuszcza plamy cementowe, zżółkłe środki pielęgnacji podłoża, brud olejowy i tłusty, sadzę czy farby dyspersyjne. Po dokładnym oczyszczeniu nagrobka warto zabezpieczyć go impregnatem HMK S34 na bazie silikonu. Ogranicza wchłanianie wody, brudu, oleju i tłuszczów. Zapobiega powstawaniu nowych plam i poprawia kolor kamienia.

Mamy również dostępne specjalne markery do renowacji liter na na nagrobkach w kolorach – złoty, srebrny i biały. Jeśli litery na pomniku są już zniszczone w bardzo łatwy i szybki sposób można je odnowić. Markery posiadają farbę olejną i są wodoodporne. W przypadku niedokładnego pomalowania napisów przy pomocy markera olejowego z łatwością można usunąć je zmywaczem markera olejowego.

Przy zakupie fotoporcelany warto zaopatrzyć się w kamieniarski klej silikonowy, który w łatwy i szybki sposób przymocuje zdjęcie nagrobkowe do tablicy nagrobnej. W sprzedaży posiadamy małe tubki 7 ml do małych fotografii oraz duże opakowania 60 ml, które sprawdzą się w przypadku tych większych. Przed montażem zdjęcia nagrobkowego warto przetrzeć i odtłuścić wybrane miejsce na pomniku chusteczką 3M

Środki chemiczne nie tylko na nagrobki

W naszym sklepie znajdziecie Państwo również środki do czyszczenia i pielęgnacji powierzchni wykonanych z kamienia naturalnego oraz sztucznego na przykład blatów kuchennych, łazienkowych czy parapetów.

Do codziennej pielęgnacji blatów z kamienia naturalnego oraz sztucznego świetnie sprawdzi się środek HMK P1. Usuwa on lekki brud i tłuszcz, utrzymuje naturalny wygląd powierzchni, nadając im świeży zapach. Z kolei środek HMK P19 tworzy na powierzchni kamienia naturalnego cienką warstwę ochronną, zapobiega wchłanianiu brudu, kwasów i wilgoci. Ciekawym preparatem jest także Sauber PRO MGP1 – profesjonalny płyn do mycia grilla, piekarników i szyb kominkowych. Jest bardzo skuteczny w usuwaniu zapieczonego tłuszczu, resztek jedzenia i zadymień

Jest 25 produktów.

Pokazano 1-25 z 25 pozycji

Aktywne filtry