Krzyże stojące

Krzyże nagrobkowe

Krzyż jest ważnym i nieodzownym elementem wiary Chrześcijańskiej. Symbolizuje mękę i śmierć Chrystusa. Jest traktowany jako coś niezwykłego i otoczony szczególną czcią. Krzyż jest spotykany w kościołach i innych miejscach kultu religijnego. Znajduje także swoją przestrzeń w domach osób wierzących. Często towarzyszy katolikom w życiu codziennym jako część biżuterii czy zawieszka w samochodzie. W jego stronę kierowane są modlitwy, prośby i rozmowy z Bogiem. Krzyż może być również umiejscowiony w miejscu pochówku.

Krzyże nagrobkowe to bardzo często spotykany element pomników, który nawiązuje do wiary katolickiej i podkreśla religijny charakter zmarłej osoby. Umieszczenie krzyża na grób to wyraz szacunku i oddania dla bliskiej nam osoby. Nagrobek wraz z krzyżem tworzą miejsce modlitwy za zmarłą osobę. Oprócz funkcji sakralnej może również pełnić funkcję dekoracyjną. W naszym sklepie znajduje się rozbudowana oferta krzyży nagrobkowych polskiego producenta QMD Rodlew. Są one wykonane z wysokiej jakości stali nierdzewnej. To kilkadziesiąt wzorów w różnych rozmiarach oraz wykończeniach, między innymi: w kolorze stali (wersja polerowana lub matowa), starego złota lub czerni. Nasze propozycje to zarówno te minimalistyczne, jak i te bogato ozdobione. Możecie więc Państwo znaleźć taki wzór, który będzie pasował do stylu nagrobka i będzie komponował się z innymi elementami.

Firma QMD Rodlew z sukcesami działa na polskim i europejskim rynku od kilkudziesięciu lat. Specjalizuje się w produkcji akcesoriów nagrobkowych ze stali nierdzewnej. Są to produkty takie jak: lampiony, aplikacje, ramki nagrobkowe i tablice nagrobkowe. Dzięki temu jesteście Państwo w stanie stworzyć spójny motyw na nagrobku i dobrać poszczególne elementy w tym samym stylu i kolorystyce. To co ją cechuje i wyróżnia to niezwykła staranność. Zdobyte na przestrzeni lat doświadczenie pozwoliło rozbudować ofertę i zdobyć zaufanie wielu klientów.

Krzyże stojące na pomnik

Krzyże stojące na pomnik to krzyże, które umieszcza się pionowo na płycie pomnika. Są to dekoracje, które zdecydowanie od razu zwracają uwagę i przyciągają wzrok. Sprawdzą się w przypadku ograniczonego miejsca na tablicy nagrobkowej. Wykonane z największą dbałością o szczegóły z najwyższej jakości stali nierdzewnej lub brązu. Producent przygotował wersje proste i niezdobione nawiązujące do nowoczesnych grobowców oraz zdobione różnymi elementami na przykład: winogronami, różami czy koroną cierniową, które będą pasowały do tradycyjnych i klasycznych nagrobków. Krzyże mają kilka rodzajów wykończeń: stal (wersja polerowana lub matowa), starego złota, brązu, czerni a także drewna egzotycznego.

Poza typowymi modelami są także te te bardziej nietuzinkowe. Krzyż na pomnik stojący drewniany - KS13/DR - to jedna z ciekawszych propozycji. Ma on jednak wysoką odporność na warunki atmosferyczne, a ponadto drewno jest zaimpregnowane specjalistycznym preparatem. Kolejnym, wyróżniającym się wzorem krzyża jest KS6w z wypełnieniem w postaci szkła witrażowego, dzięki czemu uzyskamy efekt rozszczepienia światła.

Mnogość wzorów, jakie zapewnia producent, ułatwia wybór i pozwala na stworzenie spójnej dekoracji nagrobka. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą.

Jest 43 produktów.

Pokazano 1-43 z 43 pozycji

Aktywne filtry