Zdjęcia na szkle

Zdjęcie nagrobkowe na krysztale

Zdjęcie na pomnik w krysztale jest stosunkowo nowym produktem, który jednak z roku na rok zyskuje na popularności. Jest to piękny i przyciągający wzrok dodatek. Zdjęcia na szkle charakteryzują się wyjątkową intensywnością kolorów – szczególnie zauważalna jest głęboka zieleń, czerwień oraz czerń, którą bardzo ciężko jest osiągnąć przy zastosowaniu farb ceramicznych. Jeżeli więc zależy Ci na idealnym odwzorowaniu kolorów – wybierz zdjęcie na szkle.

W naszej ofercie znajdą Państwo zdjęcia na krysztale kolorowe, czarno-białe oraz w sepii. Gotowa fotografia na szkle w zestawie posiada specjalistyczną taśmę montażową odporną na warunki atmosferyczne, która umożliwia natychmiastowe i trwałe umocowanie do nagrobka.

Technologia wykonania

Nasze fotokryształy wykonywane są metodą Sologlass, która umożliwia laminowanie szkła. Na czym ona polega? Tafla szkła zostaje połączona z zadrukowanym podkładem termoutwardzalnym warstwą polimerową. Mówiąc prościej, zdjęcie jest wydrukowane na specjalnym, winylowym arkuszu i zespolone razem z szklaną płytą w piecu próżniowym w temperaturze 120 st. C.

Zaletą tego rozwiązania jest wzmocniona struktura szkła laminowanego, przez co po stłuczeniu nie rozpadnie się na drobne kawałki. Jest również odporne na warunki atmosferyczne panujące w naszym kraju.

Zdjęcia kryształowe charakteryzują się fotograficzną jakością wydruku. Stosujemy dopracowane profile koloru ICC dzięki czemu jesteśmy w stanie zagwarantować najwyższą i bezkonkurencyjną jakość naszych produktów. Dokładamy wszelkich starań, aby jak najlepiej odwzorować kolorystykę oryginalnej fotografii. Dzięki zastosowaniu specjalistycznych tuszów obraz nie blaknie i jest odporny na deszcz, śnieg czy słońce.

W naszej ofercie znajdują się dwa rodzaje szkła: fazowane oraz niefazowane (grubość: 10 mm i 5 mm). Jest to całkowicie bezbarwne szkło Opti-White.

Jaki kształt wybrać?

W ofercie naszego sklepu dostępne jest kilka kształtów. Wciąż tym najpopularniejszym jest prostokąt. Zachęcamy jednak do zapoznania się z pełnym asortymentem. Wśród nich kryształy kwadratowe – fazowane i bez fazy, kryształy owalne bez fazowania oraz kryształy ośmiokątne fazowane.

Kryształ fazowany czy kryształ niefazowany?

Wybór rodzaju fazowania to zdecydowanie najtrudniejsza kwestia. Kryształ fazowany wyróżnia się skośnym rantem, który tworzy pewnego rodzaju ramkę. Daje efekt trójwymiarowości oraz pięknie załamuje światło. Zdjęcie wygląda elegancko i szlachetnie, a nagrobek zyskuje klasyczny charakter. Na życzenie klienta wykonujemy również kryształy z fazą przezroczystą – zdjęcie umieszczone jest na środku szkła do fazy.

Kryształ niefazowany ma prostą płytę wykończoną szlifem na brzegach. Cechuje go nowoczesna i minimalistyczna formą. Takie szkło pięknie prezentuje się na pomniku i dodaje mu nietradycyjnego stylu. W sprzedaży dostępne są kryształy bez fazy o grubości 10 mm oraz 5 mm.

Jak przykleić kryształ do nagrobka?

Każde zdjęcie na krysztale posiada taśmę dwustronną VHB 3M. Taki montaż nie wymaga wiercenia otworów. Aby zamocować kryształ na płycie należy dobrze wyczyścić wybrane miejsce. Nagrobek musi być odtłuszczony, suchy i bez zanieczyszczeń. Do tak przygotowanej powierzchni można przykleić zdjęcie. Należy ściągnąć warstwę ochronną z taśmy, a następnie pewnym ruchem przycisnąć kryształ do płyty. Ważne, aby zrobić to równo, ponieważ po jego przyklejeniu nie ma możliwości poruszania zdjęciem w ponie i poziomie. Nie zaleca się odklejać kryształu i próbować przykleić go ponownie, gdyż klej mocujący taśmy może stracić swoje właściwości. Przyklejanie zdjęcia innym sposobem niż z użyciem taśmy dołączonej do zdjęcia, może spowodować, że kryształ ulegnie uszkodzeniu.Jest 24 produktów.

Pokazano 1-24 z 24 pozycji

Aktywne filtry