Sepia

Zdjęcia nagrobkowe w sepii

Zdjęcia nagrobkowe w sepii są jednymi z najczęściej spotykanych na polskich cmentarzach. Technika ta była popularna przed laty, szczególnie w pierwszej połowie XX wieku. Sepia to specjalny efekt, który nadaje zdjęciom brązowy odcień. Dzięki temu zyskują melancholijny i sentymentalny nastrój. Zdjęcia w sepii wyglądają na starsze i bardzo klimatyczne. Są alternatywą dla fotografii czarno-białych, które cechują się powagą i surowością oraz kolorowych, które są radosne i przyciągają wzrok.

Sepia ma wiele odcieni. Ze względu na różne techniki wykonywania zdjęć nagrobkowych na porcelanie dziś oraz przed laty, jej kolorystyka mogła się nieco zmienić. Jeżeli chcecie Państwo dorobić fotoceramikę do tej, która znajduje się na nagrobku, to prosimy przesłanie zdjęcia na wzór w celu podglądu – postaramy się osiągnąć zbliżony odcień.

Zdjęcia na porcelanie w sepii

Zdjęcia na porcelanie wypalamy w piecu ceramicznym w temperaturze 850 st. C. Do ich produkcji wykorzystujemy tonery ceramiczne, które gwarantują , że nadruk pozostanie nienaruszony przez minimum 50 lat. Stosujemy dopracowane profile ICC, aby osiągnąć jak najlepszą kolorystykę. Nasze zdjęcia na porcelanie w sepii charakteryzują się pięknym odcieniem brązu oraz połyskiem.

Standardowo wykonywane przez nas zdjęcia na porcelanie mają biały pasek wokół fotografii. Podczas nakładania obrazu na płytkę zostawiamy niewielki, biały margines. Istnieje jednak możliwość wykonania fotoceramiki w wersji „na spad” – z dociągniętym obrazem do krawędzi porcelanki. Posiadamy również w ofercie porcelanki z ozdobnym ornamentem w kolorze złotym i platynowym.

Kształty i rozmiary zdjęć na porcelanie

W ofercie naszego sklepu znajduje się wiele kształtów zdjęć na porcelanie. Najpopularniejszymi są owal oraz prostokąt. Poza tym posiadamy porcelanki w kształcie: serce, kopułka, koło, kwadrat i bohemia. Formy takie jak książka Egitto, książka Egiziani, pergamin Kronos, pergamin Kreta czy tabliczka Tigri są idealnym rozwiązaniem, gdy oprócz fotografii chcemy umieścić informacje o zmarłym lub cytat. Kształty takie jak ośmiokąt i chmurka to nowości w naszym asortymencie. Mają ciekawy, ale prosty wygląd. Są w większych rozmiarach, dzięki czemu możemy umieścić na nich zdjęcie oraz wybrany napis.

Rozmiary naszych fotoporcelan zaczynają się od małych medalionów do dużych, kilkudziesięciocentymetrowych formatów. Rozmiarem standardowym i najczęściej wybieranym jest 8x11 centymetrów. Mniejsze rozmiary takie jak 4x6 cm, 5x7 cm i 6x8 cm oraz medaliony z powodzeniem nadadzą się na małe tablice nagrobkowe lub kolumbaria. Formaty 24x30 cm oraz 30x40 cm będą dobrze wyglądały na dużych grobowcach i mogą zastąpić napisy na płycie nagrobka.

Jest 42 produktów.

Pokazano 1-42 z 42 pozycji

Aktywne filtry